Global Money Week 2024

Global Money Week (GMW) to coroczna globalna kampania edukacyjna, mająca na celu wykształcenie w najmłodszym pokoleniu umiejętności, wiedzy, postaw i zachowań niezbędnych do podejmowania rozsądnych decyzji finansowych i ostatecznie osiągania wysokiej świadomości finansowej.

12. edycja Global Money Week odbędzie się w dniach 18-24 marca 2024r. Jakie aktywności organizuje CFF w ramach GMW 2024?

Bezpłatne webinarium dla nauczycieli i rodziców

18 marca o godzinie 19:00 odbędzie się bezpłatne szkolenie na platformie Facebook (transmisja live) dla nauczycieli i rodziców pt.: Podstawy finansowe dla najmłodszych: Jak rozbudzić zainteresowanie finansami i oszczędzaniem wśród dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Prowadzącym spotkanie będzie Damian Kupczyk, prezes Czepczyński Family Foundation, edukator finansowy prowadzący od ponad 9 lat szkolenia i warsztaty związane z nauką ekonomii i finansów.

O czym będziemy rozmawiać?

• o znaczeniu wczesnej edukacji finansowej
  • podstawowych pojęciach finansowych, odpowiednich dla wieku przedszkolnego i wczesnoszkolnego
  • o technikach angażowania dzieci w rozmowy o pieniądzach i oszczędzaniu
  • przytoczymy przykłady, jak wykorzystać zakupy, domowy budżet lub inne codzienne sytuacje do nauki o finansach
  • o tym, jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach w sposób zrozumiały i motywujący, adaptując przy tym poziom komunikacji do wieku dziecka

Po spotkaniu możliwe będzie otrzymanie bezpłatnego imiennego certyfikatu.

Webinarium transmitowane będzie na kanale FB Czepczyński Family Foundation. Bezpośredni link do transmisji: znajduje się tutaj.

Międzynarodowa debata online

Czepczyński Family Foundation organizuje międzynarodową debatę online pod hasłem: “Financial education of children in Europe – best practices and challenges”. Wydarzenie będzie transmitowane 19 marca 2024 r. w godzinach 10:00- 12:00 CET na platformie YouTube.

W spotkaniu udział wezmą: Thomas Montcourrier (OECD), Marie-Veronique Bryon (Finances & Pedagogie, Francja), Tiziana dell’Orto (EY Foundation Ente Filantropico T.S., Włochy,), Tova Larsson (Ung Privatekonomi, Szwecja ), Frank Norbeck (Ungt Entreprenørskap Norge, Norwegia), Paweł Kaczmarczyk (Czepczyński Family Foundation, Polska),Viktoria Rolik, (National Bank of Ukraine, Ukraina), Arja Krauchenberg (European Parents’ Association).

Dyskusję moderować będzie Margareta Przybyła, przedstawicielka zespołu zagranicznego Czepczyński Family Foundation.

O czym będziemy rozmawiać?

• Czy edukacja finansowa jest uwzględniona w programie nauczania w krajach, których przedstawiciele będą obecni na debacie? Jeśli tak, to od jakiego wieku?
  • Przykłady najlepszych praktyk związanych z edukacją finansową dzieci.
  • Wyzwania w zakresie edukacji finansowej dzieci i młodzieży, co możemy dokonać na poziomie UE?

Debata będzie prowadzona w języku angielskim, możliwe będzie zadawanie pytań w formie komentarzy do transmisji. Bezpośredni link do transmisji znajduje się tutaj.

Konkurs dla najmłodszych – oszczędzanie z klasą

Ostatnim punktem programu CFF w ramach tegorocznego GMW jest konkurs przeznaczony dla uczniów klas podstawowych (1-3) oraz przedszkoli. Zadaniem konkursowym jest realizacja lekcji z edukacji finansowej z wykorzystaniem udostępnionych przez CFF materiałów (do pobrania poniżej), a także udokumentowanie lekcji w formie krótkiego nagrania i opublikowanie go na stronie lub w mediach społecznościowych placówki oraz przesłanie linku do publikacji na adres ekonomia@cff.edu.pl

Na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda – spotkanie uczniów z gościem specjalnym – Pawłem Piszczałką, twórcą inicjatywy Pokazy bez skazy

Formularz zgłoszeniowy- konkurs