O edukacji włączającej dzieci w Parlamencie Europejskim

Serdecznie zapraszamy na debatę na temat ważności edukacji włączającej dzieci („The role of primary schools- Building inclusive societies through education„), prowadzoną przez Ewę KopaczWiceprezes i Koordynator Parlamentu Europejskiego ds. Praw Dziecka.

Wydarzenie odbędzie się 17.04.2024 (10:00 – 12:00) w Parlamencie Europejskim. Możliwy jest osobisty udział w Brukseli lub uczestniczenie w transmisji online.

Uczestnikami debaty będą europejscy praktycy i eksperci związani z wdrażaniem edukacji włączającej w poszczególnych krajach. Będzie to wyjątkowa okazja do wymiany najlepszych praktyk i narzędzi wspierających nauczycieli, wychowawców i decydentów w ich roli polegającej na promowaniu i kształceniu dzieci w zakresie włączania.

Polskim reprezentantem będzie Damian Kupczyk – prezes Czepczyński Family Foundation, pedagog i terapeuta dziecięcy, który opowie o doświadczeniach z wprowadzania projektu ABC Empatii do przedszkoli i szkół podstawowych w Polsce i za granicą.

Wydarzenie będzie tłumaczone na 6 języków – polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski oraz hiszpański.

Uczestnictwo jest bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza rejestracja (możliwa do dnia 09.04.2024 r.).

Rejestracja i program wydarzenia znajdują się tutaj.
Osoby obecne w siedzibie PE, zapraszamy również na wieczorny wernisaż, który będzie okazją do networkingu. Wystawa „Art emotions” rozpocznie się o godz. 19:00 w Galerii Katarzyny Napiórkowskiej w Brukseli.

Do zobaczenia!

Czepczyński Family Foundation