Dla
rodziców

Na pytanie „Skąd się biorą pieniądze?” dzieci potrafią podać naprawdę zaskakujące odpowiedzi. Ze ściany, z bankomatu, z portfela – to jedne z częstszych przykładów, które słyszymy. Wiemy również, że rodzice często nie wiedzą jak rozmawiać ze swoimi pociechami o finansach, a organizacja budżetu domowego to jedna z niezbędnych umiejętności w dorosłym życiu. Warto ją nabyć jeszcze przed opuszczeniem domu rodzinnego. Wtedy proces edukacji ekonomicznej będzie o wiele bardziej bezbolesny.

Dlatego wychodzimy naprzeciw nie tylko z naszą książką „ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”, ale również z dodatkowymi materiałami edukacyjnymi, które można wykorzystać w pracy z dzieckiem w ramach edukacji domowej. Zosia i Maks to przedszkolni rówieśnicy, którzy w codziennych sytuacjach pomogą zrozumieć dzieciom podstawowe zagadnienia ze świata finansów. Zapewniamy, że wspólne czytanie naszej książki będzie doskonałym zalążkiem do wartościowych rozmów i edukacji ekonomicznej najmłodszych.

Bezpłatne konsultacje pedagogiczne dla rodziców i opiekunów

Prowadzimy bezpłatne konsultacje pedagogiczne skierowane do rodziców i opiekunów. Damian Kupczyk, pedagog i terapeuta dziecięcy, podczas swobodnej 15-minutowej rozmowy (telefonicznej lub wideokonferencji) udziela porad dotyczących konkretnych problemów dziecka, czy też wątpliwości rodziców co do ich metod wychowawczych. Zapisy na konsultacje prowadzone są poprzez formularz rezerwacyjny na profilu Facebook fundacji.

Baza kontatów