Rotary Polska

 

Od września 2019 roku, jesteśmy członkiem instytucjonalnym światowej organizacji humanitarnej ROTARY. Fundacja została zaproszona przez Klub Rotary Gorzów Wlkp. do tego, aby wspólnie realizować cele statutowe Rotarian, z których jeden jest nam bardzo bliski – wspieranie edukacji.

W czerwcu 2019 pojawiliśmy się na Światowej Konwencji Rotary w Hamburgu, dzięki której przekonaliśmy się jak duża jest ta organizacja i jakie działania prowadzi na całym świecie.

 

Rotary International to organizacja humanitarna, zrzeszająca ponad 1,2 mln członków w 34,5 tys. klubach. Wśród głównych celów organizacji jest promowanie pokoju, walka z chorobami, rozwój lokalnej gospodarki, czy też wspieranie edukacji.

Jednym z największych zadań postawionych sobie przez Rotarian jest wyeliminowanie polio. Dzięki ich zaangażowaniu, zaszczepiono miliony dzieci, tym samym ocalając je przed infekcją wirusem polio, a liczba przypadków polio zmniejszyła się o 99,9 procent na całym świecie.

Dowiedz się więcej o działaniach Rotary Polska.

Nasze projekty „ABC-Ekonomii” i „ABC-Empatii” zostały objęte honorowym patronatem Gubernatora Janusza Kozińskiego, a jego słowo wstępne zamieszczone jest w naszych książkach.

Wspólnie z lokalnymi klubami Rotary wprowadzamy edukację ekonomiczną do przedszkoli, szkół podstawowych, a także domów dziecka, zarówno w Polsce, jak i za granicą.