Jak zadbać o zdrowie psychiczne uczniów w codziennej pracy szkoły? Co robić, by każde dziecko, niezależnie od swoich potrzeb i możliwości czuło się bezpieczne, akceptowane i wspierane? Jakie konkretne działania może podjąć nauczyciel, by budować odporność emocjonalną dzieci i rozwijać ich kompetencje społeczne? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas szkoleń online „Edukacja włączająca i edukacja emocjonalna w profilaktyce zdrowia psychicznego dzieci”.
Co przygotowaliśmy?
- zaprezentujemy konkretne narzędzia dydaktyczne, które można wykorzystać od zaraz w klasie,
- porozmawiamy o roli inkluzji i edukacji emocjonalnej w profilaktyce problemów psychicznych,
- pokażemy, jak tworzyć wspierającą przestrzeń edukacyjną – dla wszystkich dzieci, w tym tych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
Kto poprowadzi spotkania?
Nie będą to kolejne „teoretyczne webinaria”. Będą to spotkania prowadzone przez praktyków, którzy wiedzą, jak wygląda dzisiejsza szkoła. I którzy potrafią zaproponować realne wsparcie oparte na doświadczeniu i sprawdzonych metodach.
- Damian Kupczyk – psycholog, terapeuta, specjalista w zakresie edukacji włączającej, psychotraumatologii i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
- Irena Ranosz-Talarek – nauczycielka dyplomowana i terapeutka pedagogiczna z 35-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.
Do kogo skierowane są szkolenia?
Szkolenia przeznaczone jest wyłącznie dla osób należących do grupy docelowej, tj.:
- dyrektorów szkół i przedszkoli,
- nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej,
- pedagogów, psychologów, terapeutów oraz specjalistów pracujących w placówkach edukacyjnych.
Uczestnictwo osób spoza tej grupy nie będzie możliwe.
Jak dokonać zgłoszenia?
Zgłoszenia zbieramy poprzez formularz pod tym linkiem.
Przed zgłoszeniem prosimy o zapoznanie się z dokumentami: