fbpx

ABC
Empatii

Projekt, poprzez edukację najmłodszych, ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw.

Liczba placówek wyposażonych w ABC Empatii

Założenia projektu

  • pokazanie świata, w którym wszystkie dzieci zasługują na takie samo traktowanie, bez względu na ich stan zdrowia
  • wytłumaczenie językiem dziecka na czym polegają różne niepełnosprawności i schorzenia oraz objaśnienie związanych z nimi różnic w codziennym funkcjonowaniu
  • uwrażliwienie dzieci na inny niż ich własny stan zdrowia
  • kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i ich rodziców
  • wsparcie metodyczne nauczycieli, wychowawców, opiekunów i wyposażenie ich w wartościowe materiały edukacyjne
  • wsparcie rodziców i opiekunów zaopatrując ich w narzędzie do rozmowy z dziećmi
  • nawiązanie długofalowej współpracy z organizacjami, fundacjami i stowarzyszeniami działających w obszarze niepełnosprawności

Wiktor Czepczyński o powstaniu ABC Empatii

Projekt składa się z książki „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” napisanej przez Wiktora Czepczyńskiego, Żanetę Kupczyk i Katarzynę Muzykę-Jacheć. Książka jest kontynuacją przygód Zosi i Maksa znanych już dzieciom z „ABC ekonomii…”.

Bohaterowie, o rok starsi, jako pierwszoklasiści doświadczają niecodziennych sytuacji, z których wynoszą ważne życiowe lekcje. Poznają kolegów i koleżanki, mierzących się z niepełnosprawnościami i schorzeniami. Nowe relacje i doświadczenia uczą naszych młodych bohaterów empatii i tolerancji.

ABC-Empatii
ABC-Empatii-karty pracy

Projekt ABC Empatii idealnie wpisuje się w politykę oświatową Ministerstwa Edukacji Narodowej na aktualny rok szkolny (2020/2021), która kładzie nacisk na wykorzystywanie materiałów i narzędzi elektronicznych w procesie kształcenia, a także na działania wychowawcze szkoły (wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych).

Katarzyna Muzyka-Jacheć o projekcie ABC Empatii

Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć
się więcej o projekcie.

Artur Czepczyński o celach projektu ABC Empatii

Nuestros libros

?>

Bądźmy w kontakcie

Zapisz się do Newslettera i otrzymuj informacje o szkoleniach, darmowych materiałach oraz o działaniach naszej fundacji.

made by: MUFU

sklep