fbpx
Rotary Polska

Rotary Polska

Od września 2019 roku, jesteśmy członkiem instytucjonalnym światowej organizacji humanitarnej ROTARY. Fundacja została zaproszona przez Klub Rotary Gorzów Wlkp. do tego, aby wspólnie realizować cele statutowe Rotarian, z których jeden jest nam bardzo bliski – wspieranie edukacji.

W czerwcu 2019 pojawiliśmy się na Światowej Konwencji Rotary w Hamburgu, dzięki której przekonaliśmy się jak duża jest ta organizacja i jakie działania prowadzi na całym świecie.

Rotary International to organizacja humanitarna, zrzeszająca ponad 1,2 mln członków w 34,5 tys. klubach. Wśród głównych celów organizacji jest promowanie pokoju, walka z chorobami, rozwój lokalnej gospodarki, czy też wspieranie edukacji.

Jednym z największych zadań postawionych sobie przez Rotarian jest wyeliminowanie polio. Dzięki ich zaangażowaniu, zaszczepiono miliony dzieci, tym samym ocalając je przed infekcją wirusem polio, a liczba przypadków polio zmniejszyła się o 99,9 procent na całym świecie. 

Rotary Polska

Dowiedz się więcej o działaniach Rotary Polska.

Rotary Polska

Unsere Projekte wurden unter der Ehrenschirmherrschaft von Gouverneur Janusz Koziński vorgestellt, und sein Vorwort befindet sich in unseren Büchern.

Wspólnie z lokalnymi klubami Rotary wprowadzamy edukację ekonomiczną do przedszkoli, szkół podstawowych, a także domów dziecka, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

?>

made by: MUFU

sklep